pondělí 15. července 2013

Marina Abramović
Marina Abramović...osoba, jejíž pohled z vás vytáhne všechny vaše emoce a rozloží je na atomy. Tato umělkyně juguslávského původu se od mládí věnuje performance art a zaobírá se především vztahy mezi umělcem a divákem,  tím, jak se z lidí snadno stanou bezcitné bestie a především limity lidského těla a duše.

Sondu do Mariiny tvorby představuje dokumentární film Marina Abramović The Artist is Present, který mapuje přípravy její stejnojmené retrospektivní výstavy v MoMA. Marina si zvolila 30 mladých umělců, kteří předváděli její starší performance a sama předvedla jednu úplně novou, která představovala rozhodně nejsilnější část výstavy. Umělkyně osobně v MoMA proseděla přes 700 hodin a poskytla návštěvníkům možnost sedět s ní tváří v tvář po dobu pěti minut v absolutní mlčenlivost. To, co její pohled v lidech vyvolal je nepopsatelné a neuvěřitelné...podívejte se na dokument a posuďte sami.

Marina Abramović...person who has a gaze which can take all your emotions out of your deep down and take them apart. This artist with juguslavian origin has been focused on performance art since she was young. Her work is basicaly about the relationships - between the artist and the audience, between man and woman and big part of her work is about limits of human body and soul.

The documentary movie The Artist is Present we can also call a "hole to Marina´s spirit". The movie show the prep of her retrocpetive exhibition in MoMA. Marina had choosen 30 young aritists who were perfoming her older performance. She herself introduces to public her brand new performance. This artist had spent over 300 hours sittin in MoMA and the visitors had the possibility to share with her 5 minutes in silence. The effect of the eye-contact with Marina is very interesting and strong. So watch the movie and enjoy it yourself!3 komentáře:

  1. hned jsem si to stáhla teď sleduju je to tak zvláštní, emocionální a inspirativní zároveň.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Jsem ráda, že jsem někoho inspirovala ke sledování. Máš pravdu, vidím to úplně stejně. :)

      Vymazat

Every comment makes me smile :)